Dlaczego na motor wybrać kurtkę skórzaną

Motocykl to nie tylko narzędzie do przemieszczania się – to przede wszystkim pasja i styl życia. Bardzo ważny jest więc odpowiedni strój, który zapewni Wam bezpieczeństwo i jak najwyższy komfort jazdy.

Zacznijmy od kurtki motocyklowej. Dlaczego właśnie skórzana kurtka na motor?

Na trasie nie brakuje zagrożeń, a nawet niewielkie spotkanie z nawierzchnią bez odpowiedniej ochrony może skutkować niechcianymi urazami. Również w stłoczonym miejskim ruchu nietrudno o zwykłe zaczepienie o inny pojazd. Skóra naturalna zapewnia wytrzymałość i potrzebną ochronę w razie bolesnego spotkania z asfaltem. Kurtki motocyklowe wykonane ze skóry bydlęcej są odporne na rozdarcia. Jednocześnie są wygodne i idealnie dopasowują się do ciała. Czasy grubych, ale sztywnych jak blacha skór mamy już za sobą. Pamiętajcie, że kurtka z najlepszej nawet skóry nie zapewni ochrony jeśli będzie nieodpowiednio dopasowana.

W motocyklowej kurtce musisz czuć się przede wszystkim swobodnie. Jak w każdej rzeczy, którą nosisz. Kurtka motocyklowa nie może być za ciasna, nie może ograniczać ruchów. Kurtka ma być dopasowana do sylwetki, ale nie może ograniczać swobody ruchów. Wyciągnij ręce do przodu, sprawdź czy rękawy nie są za krótkie/ długie. Dobrze jeśli ma wbudowany już pas nerkowy (ochrona nerek przed zimnem bezcenna).

Skóra bydlęca dobrze przepuszcza powietrze. Oddycha, ale, wbrew niektórym opiniom, nie przewieje Was w skórze na wylot.

Jeśli poszukujesz modelu na każdą pogodę, w trasę oraz do miasta, wybierz kurtkę z ocieplaną, odpinaną podpinką.

Skóra to też klasyka – niekwestionowanie kojarzy się z odzieżą motocyklową.

Modele kurtek wykonanych ze skóry mają unikalny, cieszący się niesłabnącą popularnością, wygląd. W skórzanych kurtkach na motocykl najprościej rzecz ujmując – wygląda się rewelacyjnie. To też ważne ponieważ chcemy w skórze dobrze się czuć i dobrze wyglądać.

Kurtka motocyklowa ze skóry bydlęcej będzie służyła przez wiele lat. Wystarczy odpowiednia konserwacja specjalnie przeznaczonymi do tego środkami na bazie wosku pszczelego

Ochrona. Warto poświęcić uwagę możliwości umiejscowienia w kurtce protektorów. Powinny one dobrze chronić plecy, ramiona i łokcie. Jeśli nie są wszyte na stałe, w kurtce powinny znaleźć się kieszenie, do których można je włożyć. Skoro jesteśmy przy kieszeniach – dobrze jeśli kurtka ma liczne, zapinane na zamek kieszonki. Sprawdzą się one w codziennych dojazdach i na trasie (na dokumenty, portfel etc).

Kwestia ceny. Skórzane kurtki rozpiętość cenową mają dość dużą. Wszystko zależy od rodzaju skóry, modelu kurtki, od jakości zamków i dodatków. Jakość gwarantują polskie skóry bydlęce. Dodatkowo solidne nity i zamki naszej rodzimej produkcji. Najważniejsze jest wykonanie (czytaj od skrojenia do uszycia kurtki 🙂 ) tutaj w Polsce. Jest o niebo lepsze od importowanych odpowiedników.

Jako, że nie jest to raczej zakup na jeden sezon, warto zainwestować i kupić droższą, ale „porządną” motocyklową skórę.

Wraz z kurtką warto pomyśleć o spodniach, a najlepiej dobrać komplet. Dobrze dobrany zestaw gwarantuje jeszcze większy komfort jazdy. Spodnie i kolejne części skórzanej garderoby motocyklowej w kolejnym wpisie- już wkrótce.

P.S. Powyższa opinia jest dalece i wielce subiektywna, wybór pozostawiamy Wam 😉