O skórach słów kilka

Powinniśmy od tego zacząć, ale ponieważ nigdy nie jest za późno…:). Krótki wpis o rodzajach skór, o ich właściwościach i o tym jak się „zachowują”.
Prawdziwa skóra pochodzenia zwierzęcego nigdy nie jest jednolita. Na wierzchniej warstwie tzw. licu można zaobserwować pewne nierówności, wgniecenia, otarcia, fałdy, wyblaknięcia. To wszystko jest właściwe dla naturalnej skóry i świadczy o jej autentyczności. Prawdziwa skóra „żyje”, czas odciska na niej piętno. Wytrzymałość skóry zależy od jej rodzaju, grubości, wykończenia. Skóry jagnięce i baranie są delikatne, bardzo przyjemne w dotyku, ale łatwo o ich mechaniczne uszkodzenia, z czasem się ścierają podobnie jak skóry typu nubuk, krek, welur, zamsz.
Najwytrzymalszą odzież wykonujemy w Panther4u ze skór bydlęcych i cielęcych. Skóry baranie i jagnięce (cenione ze względu na miękkość i estetykę) zalecamy do odzieży codziennej. Oprócz pochodzenia znaczenie ma rodzaj skóry. Skóra licowa to wierzchnia, zewnętrzna warstwa skóry zwykle miękka w dotyku, elastyczna, wytrzymała. Jej powierzchnia może być mniej lub bardziej błyszcząca, nabłyszczana, lakierowana, matowa. Najczęściej to właśnie ją się zdobi nadrukami, tłoczeniami, haftami. Nubuk to skóra której lico zostało poddane szlifowaniu, jest wytrzymała, twarda i gruba. Zamsz nie posiada lica, jest bardziej lejący przez co przypomina delikatną tkaninę z strukturą „meszku”.
Wybór pozostawiamy Wam!